DENİZ GÜRE EMEK BLOG

İş Odaklı Koç, Mimar

Hakkımda

cropped-fotograf.jpg

1977 yılında, Ankara’da pek de rastlanmayacak güneşli bir Şubat günüde dünyaya geldi. Şubat güneşi gerçekten de bir işaret miydi bilinmez ama O; içten gülümsemesini o günkü Şubat güneşine borçlu olduğunu düşünmektedir. Belki de bu yüzden her zaman kolay arkadaşlık kurulan, dışa dönük ve sosyal bir çocuk oldu.

1994 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nü kazanmasıyla İstanbul yılları da başlamış oldu. Dört yıl süren üniversite hayatı boyunca çok isteyerek girdiği mimarlık bölümünde okuduğu sanat tarihi, mimarlık tarihi, restorasyon ve mimari proje dersleri sayesinde İstanbul’u ve tarihi yapılarını kısa sürede öğrenme ve tanıma fırsatı buldu. Mimarinin sadece göze değil insanın tüm duyularına hitap ettiğini yine bu dersler ve İstanbul gezileri sayesinde fark etti. Bu gün hala devam ettiği mimarlık mesleğinin ona kazandırdığı çok yönlü olabilme ve farklı açılardan bakabilme özelliği; farklılıkları anlama, kabul etme ve saygı duymada ona yardımcı oldu.

Mesleğinin son yedi yılında içinde yer aldığı projelerin karmaşık yapısı karşısında karmaşık olanın aslında insan doğası ve zor olanın da onu doğru yönetebilmekten geçtiğini anladı. Bunun sonucunda da bazı yetkinliklerini geliştirilmek, bazı yetkinlikleri de öğrenmek amacıyla 2010 yılında Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansına başladı. 2012 yıllında bitirdiği yüksek lisans eğitiminden sonra iş hayatına ve özellikle de bireye bakışıyla ilgili bazı farkındalıklar geliştirdi.

İnsanı anlamaya başladıkça özellikle iş hayatı içinde birçok konuda bireyin kendini bulunduğu ortama ve koşullara göre uyarlamaya çalıştığını fark etti. Mutlu ve mutsuz çalışanların arasındaki belirgin farkın; olmak istenenle uyarlanan arasındaki farktan geldiğini anladığı gün, işe önce kendi hayatından başlamaya karar verdi.

“Ne kadar kendimim ne kadarım uyarlanmış?”, “İkisi arasındaki farkın bendeki karşılığı ne?” Bu soruların cevaplarını kendi için aramaya başladığında koçlukla da tanışmış oldu.

2014 yılında, İş Odaklı Koçluk ve Mentorluk Programı kapsamında, ICF akredite Dale Carnegie’den toplamda 242 saatlik, ACTSH (Approved Coach Specific Hours) ve ACTP (Accredited Coach Training Program) programlarını tamamladı.

Koçluk Platformu Derneği’nde Ocak 2015’ten Mayıs 2016’ya kadar Etik Kurul Üyesi olarak yer aldı. Halen üyesi olduğu Koçluk Platformu Derneği’nin Kariyer ve Girişimcilik Merkezi (KariyerİST) ile birlikte yürüttüğü “Koç Bakışı ile Geleceğin Liderleri” adlı sosyal sorumluluk projesinde, çeşitli üniversitelerde gönüllü koç olarak çalışmalarda bulundu.

Profesyonel olarak devam ettiği mimarlık mesleğinin yanında ikinci kariyerim diye nitelendirdiği koçluk mesleğinde; bireylere kariyer planlaması, yetkinliklerin geliştirilmesi, vizyon oluşturulması konularında koçluk yapmaktadır.

Reklamlar

3 thoughts on “Hakkımda

  1. Deniz tebrik ediyorum.Başarılar dilerim.tel no 05337654788 .

    Beğen

  2. Yol gösterenimiz olmadığından bizim kaybettiğimiz zamanları ve eforu düşündüm..böyle faydalı bir görev üstlendiğin için tebrik ederim…

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s